פרופיל חברה

מהו HDO?

כבוד האדם הוא צורך בסיסי של כל אדם בכל תפקיד, בכל מצב ובכל תרבות: שיקשיבו לו, שיאמינו ביכולותיו ושיאמרו לו מילה טובה, ומאידך שלא יזלזלו בו, שלא יתעלמו ממנו ושלא יתנשאו כלפיו. תופעה זו מקבלת ביטוי ייחודי בארגונים. מנהלים ועובדים שחווים כבוד, בניגוד לאחרים שחווים השפלה, מגבירים את רמת המחויבות שלהם לארגון ומחזקים את תחושת השייכות שלהם אליו.

 

ייחוד החברה

שילוב של תוכן ותהליך: כחברת ייעוץ ארגוני פיתחנו שיטת עבודה שמשלבת בין הנושא של כבוד האדם לבין כלים של פיתוח ארגוני.

 

ייעוד החברה

HDO, כערך וכהתנהגות, יהיה לחלק בלתי נפרד מתרבות החיים היומיומית בארגון.

 

כיצד נקדם HDO?

התהליכים שאנו מפעילים לקידום HDO מאפשרים לארגונים ליצור שפה חדשה ומכבדת ולהטמיעה בתרבות הארגון. אנו מאמינים, שהמפתח לשינוי נעוץ בנקיטת גישה מערכתית, על-ידי שילובם של כל חברי הארגון בתהליכים לקידום HDO, תוך מחויבות ומנהיגות של ההנהלה.

את תהליכי השינוי אנו מובילים באמצעות כלים של פיתוח ארגוני. פיתחנו שיטה ייחודית לאבחון HDO, שאלונים למדידת מצב כבוד האדם בארגון, סדנאות מובנות לחיזוק מודעות להתנהגויות מכבדות אדם וליצירת שפה חדשה ומנגנונים ארגוניים להטמעת HDO בתרבות הארגון. כל תוכנית מותאמת לצרכי הלקוח ונבנית יחד אתו.

 

ערכי יסוד

אנו ב"אפשר פיתוח ארגוני והדרכה" מחויבים לשמור ולקדם את הערכים הבאים:

 כבוד האדם ערך מרכזי שמחייב כל אחד מהמנהלים ומהעובדים שלנו במערכות היחסים הפנימיות ומול לקוחותינו.

 מחויבות למקצועיות, להתחדשות ולעדכניות.

 אחריות אישית וקבוצתית להצלחה בפרויקטים שבהם אנו פועלים.

 אתיקה מקצועית, נאמנות, אמינות ויושרה.

 

 

* אלוף הראבן - לשעבר מנכל מכון ון-ליר. יוזם הרעיון לקידום כבוד האדם בארגונים וחתן פרס יור הכנסת לקידום איכות החיים בחברה הישראלית לשנת 2006.

תיבת טקסט: אנו חברת ייעוץ ארגוני, שעוסקת בהנחיית תהליכי שינוי ובהדרכה בארגונים. תחום התמחותנו הוא הובלת תוכניות לקידום כבוד האדם בארגונים (HDO - Human Dignity in Organizations). 
חברתנו נבחרה על ידי אלוף הראבן*, יוזם הרעיון לקידום כבוד האדם, להפעיל תוכניות בתחום התמחותה.
החברה מנוהלת על ידי אבי שחף (MA) ומעסיקה צוות רב מקצועי, ותיק ומנוסה, המורכב מפסיכולוגים ארגוניים, פסיכולוגים חברתיים, סוציולוגים ארגוניים ויועצים ארגוניים, שהתמחו בפיתוח ובהטמעה של HDO.
אפשר - פיתוח ארגוני והדרכה
כבוד האדם בעסקים